Ghostshape webdesign | tvorba, správa a údržba www stránek a e-shopu | flash | webové šablony | webovky Ostrava

active home
deco


Welcome on GhostShape.com, my name is Michal Klus and as a freelance webdesigner and coder I specialize in website and flash applications development. I care about web standards, accessability and usability. I can provide reasonably priced, professional websites, from e-shop to blog. Each project is important for me and I'm trying to fulfill all customer's wishes.


Web development

Code is written in XHTML language, is efficient, clean, valid (W3C) and optimized for ie, firefox and opera. The final design is achieved by applying CSS styles. Development of standard website takes approximately two weeks. I provide customer support free of charge (icq, email, skype) with personal approach.


Malý slovník pojmů týkajících se webdesignu a tvorby www stránek

WEBOVÉ ŠABLONY

Webové šablony (web template) jsou hotové designy www nebo flash stránek, které mohou být použity jako základ pro tvorbu vlastních webových stránek. Šablony (templates) jsou dodávány v hotovém (x)html, css, souborech photoshopu .psd nebo ve flashi pro jejich jednoduchou editaci. Nevýhodou webových šablon je možnost využívání stejné šablony více uživateli.
www.templatemonster.com
webové šablony ke stažení
webové šablony (templates) ghostshape


FLASH

Flash je v podstatě program pro vytváření a programování vektorových animací, webových prezentací, bannerů a interaktivních her. Flash má vlastní programovací jazyk ActionScript, který slouží k rozvinutí všech možností interaktivní animace a vývoji aplikací, v aktuálních verzích je ActionScript poměrně vyspělý objektově orientovaný programovací jazyk.
Momentálně je ve vlastnictví společnosti Adobe (dříve Macromedia). Rozšíření Flashe na internetu pomohla malá velikost výsledných souborů, uchovávaných ve vektorovém formátu, a proto ve většině případů vytlačily flashové bannery ty klasické, dříve používané ve formátu GIF.
Adobe Flash Professional CS4 umožňuje na rozdíl od předešlých verzí také podporu formátu H.264. Vývojové prostředí nabízí mnoho pokročilejších funkcí pro práci s animacemi a integrace se softwarem Adobe.

Více o flashi a rozdíly oproti Html.


Zobrazit všechny pojmy týkající se webdesignu a tvorby www stránek