Ghostshape webdesign | tvorba, správa a údržba www stránek a e-shopu | flash | webové šablony | webovky Ostrava

active home
deco


Welcome on GhostShape.com, my name is Michal Klus and as a freelance webdesigner and coder I specialize in website and flash applications development. I care about web standards, accessability and usability. I can provide reasonably priced, professional websites, from e-shop to blog. Each project is important for me and I'm trying to fulfill all customer's wishes.


Web development

Code is written in XHTML language, is efficient, clean, valid (W3C) and optimized for ie, firefox and opera. The final design is achieved by applying CSS styles. Development of standard website takes approximately two weeks. I provide customer support free of charge (icq, email, skype) with personal approach.


Malý slovník pojmů týkajících se webdesignu a tvorby www stránek

CMS

Systém pro správu obsahu (CMS z anglického content management system) je software zajišťující správu dokumentů, nejčastěji webového obsahu. V dnešní době se jako CMS zpravidla chápou webové aplikace. CMS usnadňuje vytváření obsahu, kontrolu obsahu, editování, upload souborů, vytváření galerií a mnoho dalších důležitých funkcí.
Pro CMS se někdy používají i oborově podobné termíny redakční či publikační systém.
Dobrý CMS systém je intuitivní a pro běžného uživatele by neměl být příliš náročný na ovládání a navigaci.
Mezi nejznámnější open source CMS patří Joomla!, Wordpress, Drupal


SEO

Neboli search engine optimization. SEO je jedna z nejefektivnějších metod (nebo souboru metod) jak přivést na webové stránky více návštěvníků. Dobře provedená optimalizace způsobí příliv návštěvníku z vyhledávačů jako např. seznam.cz či google.com tím, že je webová stránka umístěna na vyšších pozicích při vyhledávání klíčových slov.
U klíčových slov kde je větší konkurence je SEO mnohem složitější a nákladnější. SEO metody obvykle zahrnují SEO analýzu dle webových statistik a konkurenčních webů, výběr vhodných klíčových slov a jejich vhodné rozmístění, úpravy odkazů a webových textů podle SEO, budování zpětných odkazů atd.
Vyhledávače pak zaindexují (uloží si do databáze) naše www stránky tak, že se budou zobrazovat na vyšších pozicích, čím výše se web umisťuje ve výsledcích vyhledávání, tím více si jej uživatelé všímají a tím více na něj klikají.
Google Search Engine Ranking Factors V2


Zobrazit všechny pojmy týkající se webdesignu a tvorby www stránek