Ghostshape webdesign | tvorba, správa a údržba www stránek a e-shopu | flash | webové šablony | webovky Ostrava

active home
deco


Jako webdesigner, kóder a programátor na volné noze (freelance) se specializuji na služby v oblasti tvorba www stránek, eshopu, tvorba webových aplikací, webdesign a tvorba flashových prezentací. Ovládám css, xhtml, php, javascript, jquery, ajax, actionscript, flash, mysql. Pokud máte jakýkoli dotaz, kontaktujte mně.

Proč si vybrat Ghostshape?

  • výhodný poměr kvality a ceny
  • rychlé úpravy na míru
  • 10 let zkušeností s úpravami www stránek
  • orientace v SEO a tvorba eshopů podle těchto pravidel
  • vlastní redakční systém CMS
  • spolehlivost, vstřícnost, profesionalita

Určitě Vás zajímá, proč byste si měli vybrat pro vytvoření Vaší www prezentace ze stovek webdesignerů a studií zrovna Ghostshape? Protože nabízím velmi výhodný poměr kvality a ceny. Kreativně využívám moderní technologie, zároveň ale dbám na přehlednost a přístupnost www stránek, to vše s ohledem na optimalizaci pro vyhledávače (SEO). Téměř kdykoli se na mě můžete obrátit s dotazem prostřednictvím telefonu, e-mailu, skype, icq i osobně. Dle dohody budu Vaše stránky po vytvoření dále spravovat a aktualizovat za velmi příznivé ceny.

Jak probíhá tvorba www stránek?

Na začátku by měla být víceméně jasná představa o podobě a funkci www prezentace. Pro návrh webdesignu podle Vašich představ jsou velmi užitečné příklady www stránek podobného zaměření a vzhledu. Grafický návrh potom upravuji do té doby, než dojde ke shodě na výsledné podobě. Poté se struktura a vzhled stránek nakódují do XHTML a CSS. Pokud jsou stránky složitější, dynamické, vkládají se do XHTML dokumentu ještě skripty PHP (ty se provádějí na straně sreveru a můžou například do dokumentu vkládat určitý obsah s databáze), které mohou být doplněny ještě javascriptem nebo zkombinovány do moderní technologie AJAX.

V závislosti na požadavcích klienta se tvoří nebo upravuje systém pro správu obsahu www stránek (CMS). Pomocí CMS pak můžeme jednoduše stránky aktualizovat, upravovat, vkládat data do databáze (většinou MySQL) atd. Lze také přidat různé animované flash nebo javascriptové prvky a efekty. Při vytváření textového obsahu www stránek je dobré dodržovat pravidla SEO, což je optimalizace pro vyhledávače (seznam, google..), tak aby se stránky dobře umístily ve vyhledávačích (klíčové slova, titulky, zpětné odkazy atd.).

Tvorba www stránek pomocí Flashe / Flash Webdesign

Pokud chcete nevšední webdesign, interaktivní animované webovky s nadstandartními funkcemi, které na první pohled upoutají svou vizuální stránkou je pro Vás Flash ta správná volba. Nevýhodou je, že flashové www stránky vyhledávače nepřečtou, to znamená že je prakticky nemožné dostat se na přední místa. Řešením může být vytvoření dvou verzí www stránek.

Co potřebujete k vytvoření www stránek?

Je to hlavně textový obsah, fotografie, struktura webu, názvy položek menu. Pro své www stránky budete potřebovat také hosting a pokud ještě nemáte, tak i svou vlastní doménu (např. www.mojestranky.cz). Po domluvě vše potřebné zařídím bez poplatků.

Další informace

Průměrná doba vytvoření standardních www stránek je asi tři týdny. Svým klientům podle domluvy také poskytuji technickou podporu (icq, email, skype, tel) a provádím aktualizace (údržbu) stránek.

Malý slovník pojmů týkajících se webdesignu a tvorby www stránek

FLASH

Flash je v podstatě program pro vytváření a programování vektorových animací, webových prezentací, bannerů a interaktivních her. Flash má vlastní programovací jazyk ActionScript, který slouží k rozvinutí všech možností interaktivní animace a vývoji aplikací, v aktuálních verzích je ActionScript poměrně vyspělý objektově orientovaný programovací jazyk.
Momentálně je ve vlastnictví společnosti Adobe (dříve Macromedia). Rozšíření Flashe na internetu pomohla malá velikost výsledných souborů, uchovávaných ve vektorovém formátu, a proto ve většině případů vytlačily flashové bannery ty klasické, dříve používané ve formátu GIF.
Adobe Flash Professional CS4 umožňuje na rozdíl od předešlých verzí také podporu formátu H.264. Vývojové prostředí nabízí mnoho pokročilejších funkcí pro práci s animacemi a integrace se softwarem Adobe.

Více o flashi a rozdíly oproti Html.


SEO

Neboli search engine optimization. SEO je jedna z nejefektivnějších metod (nebo souboru metod) jak přivést na webové stránky více návštěvníků. Dobře provedená optimalizace způsobí příliv návštěvníku z vyhledávačů jako např. seznam.cz či google.com tím, že je webová stránka umístěna na vyšších pozicích při vyhledávání klíčových slov.
U klíčových slov kde je větší konkurence je SEO mnohem složitější a nákladnější. SEO metody obvykle zahrnují SEO analýzu dle webových statistik a konkurenčních webů, výběr vhodných klíčových slov a jejich vhodné rozmístění, úpravy odkazů a webových textů podle SEO, budování zpětných odkazů atd.
Vyhledávače pak zaindexují (uloží si do databáze) naše www stránky tak, že se budou zobrazovat na vyšších pozicích, čím výše se web umisťuje ve výsledcích vyhledávání, tím více si jej uživatelé všímají a tím více na něj klikají.
Google Search Engine Ranking Factors V2


Zobrazit všechny pojmy týkající se webdesignu a tvorby www stránek